Loading

Jakub Gabik Fototechnik z wyksztaŁcenia, filmowiec z zapalenia

Szeroki wachlarz doświadczeń zawodowych w paru różnych kierunkach, od dziennikarstwa, przez role korespondenta i operatora kamery w państwowej telewizji, po prace poza twórczą w przestrzeni laboratoryjnej oraz na produkcji. Łatwość w komunikacji oraz adaptacji pozwolił na błyskawiczną aklimatyzjację na nowym stanowisku pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Ciepłe usposobienie pomaga w budowniu pozytywnych relacji z kontrachentami i współpracownikami projektów.

Dziennikarstwo i wideo rejestracja.

Pierwsze kroki z pracą aparatem fotogfaficznym postawione w portalu informacyjno-rozrywkowym "tarnow.net.pl", zdjęcia emitowane w gazecie krakowskiej, portalach radia RDN, portalu dziennikpolski24.pl . Video realizacje dla m.in. Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, Tarnowskiego Centrum Kultury, zespołu piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów, telewizji TVP3 i cyklu programów "Z Ciepłego Miasta", rejestracja koncertów w siedzibie radia RDN Małopolska, Tarnowskiego centrum kultury, małopolskiego centrum sztuki i wiele więcej.

Doswiadczenie z kamerą i montażem wideo

W pracy nad zdjęciami posługuje się biegle programami Adobe Lightroom oraz Photoshop. Do filmów wykorzystuje z zależności od platformy Adobe Premier lub Grass Valley Edius. Muzyka używana stanowi dla mnie wielką wartość jako dopełnienie obrazu i nadanie historii głębi oraz tonu. Wiele osób zajmujących sie montażem wideo zgodzi się ze mną ze czas poświęcony na dobór ścieżki audio czasami potrafi pochłonąć sporą cześć procesu twórczego. Prawda?

Aktywnosci dodatkowe

Poza pracą zarobkową asystowałem bądź współtworzyłem ciekawe projekty niekomercyjne. Operator kamery przy studenckim projekcie krótkometrażowego filmu "Zaproszenie na zmywak", czy współorganizator imprezy pt. "Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków" w Tarnowie, imprezy która na stałe wpisała sie w kalendarz imprez kulturalnych. Montowanie filmów sponsorów przed filmem, ogólna identyfikacja video związana z kinem plenerowym, wykonywanie filmów promocyjnych z imprez pobocznych takich jak "GraPark". Od niedawna również współtwórca słuchowiska „A Oni Mówią” dostępnego na platformach Spotify i SoundCloud.

Nie samą pracą żyje człowiek, chociaż ta daje mu możliwość zarobienia na przyjemności.

Zapalony majsterkowicz, miłośnik motoryzacji który nie boi się ubrudzić sobie rąk w warsztacie. Rozważny kierowca mający za sobą dziesiątki tysięcy kilometrów i kilka przejechanych krajów. Kochający dobre i ambitne kino, historie z morałami i ciekawie poprowadzone wątki, ubrane do tego w dobrą realizację, kadry i montaż stoją z pierszeństwem. Osobisty numer jeden czyli film "Her" z 2013r.

Zapraszam do współpracy.

Możliwości kontaktu:

tel: +48 795 826 260

e-mail: jakubgabik@gmail.com

Created By
Jakub Gabik
Appreciate