Dünyanin Tepesinde Ahmet Uysal Kuzey Kutbu Maratonu

"Benim adım Hasan Temiz. Sekiz yaşındayım. Siirtliyim. Bugün ilk defa uçağa bindim. Köyüme tepeden bakan Yalnızca Dağı’nı dünyanın tepesi zanneder, etrafındaki gri bulutlardan hep korkardım. Oysa dünya ne kadar büyük, bulutlar ne kadar güzelmiş."
"Benim adım Sema Bayraktar. On yaşındayım. Siirtliyim. Bu sabah Norveç diye bir ülkenin, Longyearbyen (duyunca öyle isim mi olur diye kahkaha attım) diye bir ada kasabasindayım. Ben hayatı bizim köyden ibaret, uzaklardaki insanlar düşman zannederdim. Ama dünyanın öbür ucundaki bu yer bana köyümü hatırlatıyor. Meğer hayatlar hep birbirine benzer, her insan sadece arkadaşlık istermiş."
"Benim adım Dilzar. Kürtçe ‘haykıran yürek’ demek. Siirtliyim, on dört yaşındayım. Bir hayalim var dedim, kimse bana inanmadı. Ama bakın bana, Kuzey Kutbunun tam üstünde, dünyanın en tepesindeyim. Sonsuzluğa uzanan gökyüzüne dikip bakışlarımı, ismimi haykırıyorum."
“Ey dünya, duyun sesimi, ben yaşıyorum!”
"Benim adım Ahmet Uysal. Adanalıyım, İstanbul’da yaşıyorum. Kırk dört yaşındayım, iki çocuk babasıyım. Hayat bana iyi davrandı, hayallerimin imkansız olmadığını, yaşamın o hayallerle başladığını öğretti. 9 Nisan’da eksi 50 dereceye ulasacak soguk ve ruzgarda Kuzey Kutbu Maratonu’nu koşacağım. Koşarken tek hayalim, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Siirt Pervari Öğrenim Birimindeki çocukların hepsinin umutlarinin, hedeflerinin, geleceklerinin olması. Onlara yardım etmek, onlara geleceğin yolunu açmak bizim elimizde."
"Ama önce gözünüzü kapayıp benimle hayal edin. Karların üstünde birlikte koşuyoruz. Gülerek birlikte dünyanın tepesinden bakıyor, hayatın ne kadar güzel olduğunu farkediyoruz."
"Kutup noktasının üstüne geldiğimde onlar için tüm yüreğimle gökyüzüne haykırıyorum:"
“Artık korkmayın. Bu koca dünyanın içinde, tüm hayalleriniz sizi bekliyor...”
Siirt’in yedi ilçesinden biri olan Pervari’nin yaklaşık 33 bin olan nüfusunun yalnızca %55’i okuryazar. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Pervari’de ilköğretim çağı çocuklarının eğitim desteği alması için Pervari Öğrenim Birimi’ni açtı. Bugüne kadar eğitimde imkanları kısıtlı, fırsat eşitliğini yakalayamayan 2.5 milyona yakın çocuğa eğitim desteği veren TEGV’in Pervari Öğrenim Birimi, Doğu ve Güneydoğu’da ilk açılan etkinlik noktalarından biri. 19 Yıldir yaklasik onbine yakın çocuk Pervari Öğrenim Birimi’ne geliyor, gönüllülerin desteğiyle geleceğe hazırlanıyor, oynarken öğreniyor, sınırsızca hayaller kuruyor, düşlerinden gezegenler yaratıyor.
Ben 9 Nisan’ da Kuzey Kutbu Maratonu’na katilacak ilk Türk olarak TEGV araciligi ile nitelikli eğitim desteği için koşacagim. Toplayacağım bağışlarla Siirtli 750 çocugumuza hizmet verecek Pervari Öğrenim Birimi’nin bir yillik tum giderlerini karsilayacagiz. Sizlerden asagidaki hesap ve link araciligi ile bana katilmanizi rica ediyorum.

Yardım Kategorileri:

A Grubu: 0-1,000 TL. Tüm bağışçılara Siirtli çocuklarimizdan teşekkür mektubu göndereceğim.

B Grubu: 1,001-2,500 TL. Kuzey Kutbundan küçük test tüplerinde buz getirecegim ! Erimiş olabilir : )

C Grubu: 2,501 TL ve üzeri. Buza ilave olarak bana ileteceğiniz mesaj ile Kuzey Kutbu Noktasinda fotoğraf çekeceğim.

Açıklama: Ahmet Uysal / Bağışçı Adı ve Soyadı

Açıklama: Ahmet Uysal / Bağışçı Adı ve Soyadı

Yurt içi ödemeler için banka bilgileri:

Banka Adı: Yapı Kredi Bankası, Beyoğlu Özel Bankacılık Merkezi (TRY)

Alıcı Adı: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)

ŞUBE: BEYOĞLU ÖZEL BANKACILIK MERKEZİ (410)

Hesap no (TL) : 1000000

IBAN No: TR74 0006 7010 0000 0001 0000 00, SWIFT KOD: YAPITRIS

Açıklama: Ahmet Uysal / Bağışçı Adı ve Soyadı

BANKA ADI: YAPI KREDİ BANKASI (USD) ( 0067 )

ALICI ADI: TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

ŞUBE: BEYOĞLU ÖZEL BANKACILIK MERKEZİ (410)

HESAP NO: 3112276

IBAN: TR63 0006 7010 0000 0003 1122 76, SWIFT KOD: YAPITRIS

Açıklama: Ahmet Uysal / Bağışçı Adı ve Soyadı

BANKA ADI: YAPI KREDİ BANKASI (EURO) (0067)

ALICI ADI: TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

ŞUBE: BEYOĞLU ÖZEL BANKACILIK MERKEZİ (410)

HESAP NO: 23175028

IBAN: TR28 0006 7010 0000 0023 1750 28 , SWIFT KOD: YAPITRIS

Açıklama: Ahmet Uysal / Bağışçı Adı ve Soyadı

Bağış ödemeleri bilgisi için: ahmetuysal@tekpa.com

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.