Kitap Klübü

Hayal kurduğunuzda ya da düşüncelere daldığınızda bu frekans beyninizden yayılmaya başlar.

Biraz daha yeraltı edebiyatı. Bu sefer Nick Cave yazıyor.

Kitabın içeriğinde şefkat ve ilgi bekleyen bir çocuk, bir seri katil ve iç huzursuzluğu ile ne yapacağını bilemeyen bir adamın hüzünlü yolculuğu var.

Bir kaç hafta da olsa fantastik bir dünyanın içine girmek istiyorsanız, bu şahane roman sizin için yazılmış diyebilirim. Anlatımı o kadar güzeldi ki, hikayenin her anını Jake Portman ile yaşadığımı hissettim. Kitabın sayfaları arasında yer alan fotoğraflar da ayrıca çok sevilesi. Dünyasal sorunlardan biraz olsun arınmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.

"ARKADAŞLARLA NASIL BAŞA ÇIKILIR?

'Holmes tüm Bohem kalbiyle her türlü sosyal etkinlikten nefret ediyordu.'

İyi bir dedektifin bir iki arkadaşı da olmalıdır. Watson olmasa Holmes'ün serüvenlerinin reklamını kim yapardı? Reklam olmadan Holmes'e kim iş verirdi? İnsan arkadaşlarına ve akrabalarına gerekli ilgili göstermelidir.

*Onları yakınınızda tutun ama bunu fazla da abartmayın.

*Onları hayatınız pahasına koruyun.

*Zaafları ne olursa olsun eski dostlarınıza sadık kalın." Sherlock

Fantastik bir karakterle 200 sayfalık eğlenceli bir macera. Yoğun edebi değerler içermeyen, rahat rahat okuyabileceğim bir kitap arıyorum diyenlere gelsin.

Gammaz Yürek ve Kara Kedi gibi hikayeleri nasıl yazdığına aklım ermiyor. Gerçekten ŞAHANE! Edgar Allan Poe okurken yaşadığım iç sıkıntıları ve bir takım gerginlikler yazma isteğimi arttırıyor. Gotik, gizem ve ürkütücü.

Edgar Allan Poe'un "Kara Kedi" adlı karanlık hikayesini okumak isteyenleri blog'a alalım.

http://alfa7-13.blogspot.com.tr/

Namus cinayetini konu alan kısa, öz ve mükemmel bir roman. Cinayetin işleneceği kurban dışında herkes tarafından biliniyor ama durdurulmuyor. "Beni öldürdüler, Wene Hala" diyen Santiago Nasar için çok ama çok üzgünüm... Namuslu namussuzların türediği bu günlerde Marquez'in ne anlatmak istediğini daha da iyi anlıyorum. Kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında🍁

1903 yılında Londra'da en çok okunan kitap olmuş. Karanlık ve şiddet içerikli bir anlatım tarzı var. İçerisinde bir çok da metafor içeriyor.

M Treni ile ilgili güzel şeyler söyleyemememin sebebi, Çoluk Çocuk sonrası Patti Smith'ten beklentimin tavan yapmış olması. Çoluk Çocuk ne kadar mükemmeldi🍁

Created By
Gülşah Özük
Appreciate

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.