Sakal Nasıl Çıkar Sakal Çıkarıcı Bitkisel Yöntemler

Sakal Çıkarıcı Sakal Nasıl Çıkar

Nasıl Sakal Çıkar; Zamanımız gençlerinin en büyük sıkıntılarından birinin sakal olduğunu kesin bir şekilde söyleyebiliriz. Bazısı oldukça erken yaşlarda bu durumdan haksız yere şikayetçi olurken bazıları ise gerçekten sakal çıkmama konusunda sıkıntı çekiyor. Belirli bir yaşta olup sakallarının çıkmasında sorun yaşayan kişiler için birkaç doğal şeklinden bahsedeceğiz.Badem yağı kullanmak, sakal çıkmasını istediğiniz yere badem yağı kullanmak hiçbir işe yaramayacaktır. Badem yağı zaten olan tüylerin sertleşmesinde, canlanmasında bir rol oynar ancak olmayan tüylerin çıkmasına neden olmayacaktır. Fakat ufak tefek tüyleriniz bulunuyor ise badem yağı kullanabilirsiniz.

Dönemimiz gençlerinin en büyük problemlerinden birinin sakal olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Kimisi çok erken yaşlarda bu durumdan haksız yere şikâyetçi olurken kimileri ise gerçekten sakal çıkmama konusunda sıkıntı yaşıyor. Belirli bir yaşa gelmiş olup sakallarının çıkmasında problem yaşayan kişiler için birkaç doğal tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Badem yağı sürmek

Sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye badem yağı sürmek hiçbir işe yaramayacaktır. Badem yağı var olan tüylerin sertleşmesinde, canlanmasında bir rol oynar fakat olmayan tüylerin çıkmasında yardımcı olmayacaktır. Eğer ufak tefek tüyleriniz var ise badem yağı sürebilirsiniz.

Jilet vurarak sakal çıkarmak

Belirli aralıklar ile var olan tüyleri jiletle alarak sakal çıkmasında yardımcı olabilirsiniz. Fakat diğer işlemler gibi bu işlemi de asla sık sık gerçekleştirmemelisiniz. Sık sık jilet ile tıraş olduğunuz takdirde yüzünüzde başta sivilce olmak üzere çeşitli cilt problemleri meydana gelebilir. Ve jileti aşağıdan yukarıya, yani; tersten vurarak tıraş olmanın bir yararı yoktur. Bu sakallarınızın düzensiz bir biçimde çıkmasına sebebiyet verecektir. Tıraşı yukarıdan aşağıya düzgün bir şekilde olmalısınız. http://www.sakalserumu.com.tc/

Sarımsak yöntemi

Sakalları ile problem yaşadığını söyleyen herkese hemen hemen verilen ilk tavsiyelerden birisi sarımsaktır. Fazlaca tavsiye edilmesi elbette çoğunlukla işe yaraması ile orantılıdır. Bu güne kadarki geri bildirimleri dikkate alarak konuşacak olursak; sarımsak gerçekten sakal çıkarma konusunda etkili bir yöntem.

Gelgelelim sarımsak ile yüzümüze nasıl bir işlem uyguluyoruz da sakalların çıkmasında yardımcı oluyor…

İlk önce yüzümüzü ne kaynar ne de soğuk, ılık bir su ile güzelce yıkıyoruz. Buzdolabımızdan bir adet buz alıyoruz ve yüzümüzde eriterek gezdiriyoruz. Bu işlemi uygulamaya başlamadan önce yüzümüzde yeni yeni çıkmaya başlayan tüyler var ise onları jiletle düzgün bir şekilde alıyoruz. Buzu gezdirdikten sonra bir diş sarımsağı alıp dövüyoruz ardından elimize alıp sakal çıkmasını istediğiniz noktalara yediriyorsunuz. Bu işlemi uygularken yüzünüzün hassasiyetine göre değişebilecek oranlarda yanma hissedebilirsiniz. Yanma hissettiğiniz zaman bir şeylerin ters gittiğini düşünmeyin, gayet normal bir tepki olduğundan işleminize devam edin. Sarımsağı çok uzun süre yedirmeye çalışmak yüzünüzü tahriş edecektir o yüzden fazla yıpratmadan işlemi uygun gördüğünüz zaman bırakın.

Bu yöntemi sık sık uygulayarak daha hızlı bir sonuç elde edeceğiniz yanılgısına asla kapılmayın. Sık sık değil belirli aralıklar ile (5 günde bir ideal) uygularsanız daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca saçlarında da belirli bölgelerde sıkıntı yaşayanlar sarımsağı saçlarında da kullanabilirler. Saçlarında kullanan kişilerde oldukça etkili olduklarına dair geri bildirimlerde bulundular.

Tüm bunlar işe yaramadıysa

Tüm bu yöntemler işe yaramadıysa doktor yolu gözüküyor demektir. Umutsuzluğa kapılmanız gereken hiçbir şey yok. Gelişen teknolojiler ile çok basit bir şekilde sakal ekimleri yapılabiliyor. Fakat tabii ki belki de ekime ihtiyacınız yoktur, bunun cevabını doktorunuz verecektir…

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.