Loading

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів. Про це повідомив член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Ростислав Семків.

У номінації «Література» обрати лауреата не вдалося – ніхто з номінантів не набрав достатню кількість балів.

У номінації «Публіцистика, журналістика» премію здобули:

Богдан Горинь та Оксана Забужко.

Оксана Забужко отримала Шевченківську премію за книгу «І знов я влізаю в танк…» (Комора, 2016), збірку публіцистичних творів письменниці – есе, статей, інтерв’ю.

Одна з ключових і найбільш відомих особистостей у сучасній українській літературі.

Всі книги Оксани Забужко в тій чи іншій мірі зачіпають важливі соціально-політичні питання країни в цілому і життя кожного конкретного індивідуума конкретно. Цю українську письменницю добре знають у світі, а її роботи переведені на 20 мов. Окремими виданнями праці автора виходили в США, Італії, Чехії, Польщі, Болгарії, Нідерландах, Сербії, Росії та інших країнах Європи і Азії.

Читати книги Оксани Забужко – значить читати першокласну інтелектуальну літературу.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці – це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення.

Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації.

Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.

Ознайомчі сторінки за виданням:

Забужко Оксана. І знову я влізаю в танк… / О. Забужко. – Київ : Комора, 2016. – 416 с.

Український журналіст і мистецтвознавець Богдан Горинь отримав премію за двотомник «Святослав Гординський на тлі доби» — есе-колаж про галицького митця XX століття Святослава Гординського.

Український політичний та громадський діяч, журналіст, мистецтвознавець, політолог, колишній дисидент.

Автор книжок, багатьох статей з питань літератури, мистецтва, психології творчості, історії, політики у періодичних виданнях.

Член Спілки письменників України.

В есе-колажі на тлі доби висвітлено життєвий і творчий шлях видатного митця, поета, мистецтвознавця, літературознавця, перекладача, організатора культурного життя в Галичині Святослава Гординського (1906–1993), роки його юначої романтики, навчання у Мистецькій школі Олекси Новаківського, в академіях мистецтв Берліна та Парижа, здобутки в малярстві, графіці, поетичній творчости, перекладах, видавничу, мистецтвознавчу, організаційну, журналістську діяльність. Архівні матеріали, документи, світлини, репродукції становлять органічну складову есе-колажу.

Created By
Юлия Бойко
Appreciate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a copyright violation, please follow the DMCA section in the Terms of Use.