davetiye düğün davetiyeleri | davetiye modelleri

Davetiye seçimi yaparken herkes öncelikle görselliğe önem verir. Zaten davetiyenin amacı da büyük ölçüde görselliktir. Ayrıca sevdiklerinizi en güzel gününüzde yanınızda görmek istediğinizi belirtme şeklinizdir. Davetiyenin bir diğer önemi ise düğünler hakkında ipuçları vermesidir. Özellikle concept davetiyeler veya çok daha farklı davetiyeler, düğünün genel havasından yansımalar taşımalıdır ve düğünüze gelecekleri ipuçları vermelidir. Örneğin kır düğünleri için genellikle doğa temalı davetiyeler tercih edilmektedir. Bir otelde yapılacak daha sofistike bir düğün için davetiyeler için de bu yönde tercih edilir. Davetiyeler renkler veya font gibi detaylar için uygun tasarlanmalıdır. Ayrıca üzerinde yazan saat, tarih veya yerin okunaklı bir şekilde yazılması gerekir. Bu nedenle burada yazının düz fontta yazılması önerilmektedir.

Davetiye seçimi tamamlandıktan sonra kaç adet basılacağı ve kimlere dağıtılacağı düzenlenmelidir. Her aile için bir tane davetiye verileceği düşünülerek hesaplama yapılmalıdır. Bekar arkadaşlar için ayrıca tek tek davetiye verilmesi gerekir. Ayrıca kesin adet planlandıktan sonra artışlar da hesaba katılarak basım sayısı belirlenmelidir. Bunun için belirlenen tutarın %10’u kadar daha fazla adet davetiye basılması önerilmektedir.

DAVETİYENİN KAĞIDININ SEÇİMİ

Davetiyenin güzel görünmesini sağlayan, kullanılan tasarımdan çok aslında kağıdının kalitesidir. Dokulu olması, düz olması, ince veya kalın olması ile davetiye kağıtları da farklı seçeneklere sahiptir. Seçilen davetiye çok hoş olsa bile kağıdının özenle seçilmemesi halinde istenilen görünüme kavuşmayabilir. Bu nedenle genellikle kalın kağıt seçilmesinde fayda vardır.

DÜĞÜN DAVETİYELERİNİN FİYATLARI

Davetiye seçiminde düşünülen bir diğer konu da davetiye fiyatlarıdır. Çünkü davetiyelerin adedine, çeşidine, kağıt türüne veya tasarımına göre fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Davetiyeler düğündeki en önemli parça olmamasına rağmen, düğün hakkında bir ön bilgi oluşturmasından dolayı da yakınlar tarafından incelenebilecek bir detaydır. Bu nedenle davetiye seçerken hem bütçeyi sarsmayan hem de tam istenilen modelde tercih edilmesinde fayda vardır. Uygun fiyatları ve geniş seçenekleri ile davetiyeservisi.com, son zamanlarda özellikle düğün davetiyeleri alanında güzel çalışmalar gerçekleştirmiştir. Bünyesindeki farklı seçeneklerde kır düğünü konsepti davetiyeler, armoni davetiyeler ve daha pek çok farklı çeşit vardır.

Made with Adobe Slate

Make your words and images move.

Get Slate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.