Loading
Те, у що я вірю, не збігається з тим, що я знаю

Франсуа Моріак (1885-1970) – французький письменник, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури (1952).

Французький романіст, драматург і поет – один із найкращих у світі майстрів художнього слова, який і досі захоплює читачів своїм психологізмом і глибиною думки.

Його творчість, хоч і позначена безперечною своєрідністю, найбільш повно вписується в контекст цього літературного напряму, який об’єднує католицьких письменників, котрі бажали створити естетику, яка б відповідала їхнім переконанням та вірі.

Визнання:

  • 1926 – Гран-прі Французкої академії
  • 1933 – член Французької академії
  • 1952 – Нобелівська премія з літератури: «за глибоке духовне прозріння і художню силу, з якою він у своїх романах відобразив драму людського життя»
  • 1958 – Великий хрест ордена Почесного легіону

Усі його твори сповнені глибокого психологізму, на який його надихнули Достоєвський і Пруст, і трагізму, породженого бездуховністю тогочасного суспільства, твори його актуальні, тому що відбивають найпотаємніше, те, що було завжди, той пошук себе та істини, якими мисляча тростина переймалася одвіку, а також те, що не кожна людина наважиться відкрити навіть собі самій.

Моріак – знавець добрих і поганих граней душі, зображаючи їх, він прагне поділитися з нами секретом, як стати кращими, як не спотворити своє життя злочином чи підступністю.