Loading
8 лютого 2019 року в Українському домі під час урочистої церемонії нагородження було оголошено переможців ХХ Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2018".
В номінації «ОБРІЇ» переможцем стало видання Українського інституту національної пам'яті та автора Євгенії Подобної «Дівчата зрізають коси».

Євгенія Подобна письменниця та військовий кореспондент, працювала на 5-му каналі на посаді кореспондента відділу новин. Як спецкор регулярно їздила у зону проведення АТО. Над збіркою працювала 8 місяців. Історії збирала як на мирній території, так і на передових позиціях.

"Мета книги – показати українських жінок, які захищали нас на рівні з чоловіками абсолютно, і щоби всі побачили ці унікальні історії. Це і кулеметниці, і снайперки, і розвідниці, це артилеристки. Ну абсолютно різні жінки, але кожна історія унікальна і нікого не залишить байдужим", – запевняє письменниця.

Володимир В’ятрович – український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч. Голова Українського інституту національної пам’яті.

"Жіночий погляд на цю війну, погляд на участь жінок у цій війні, це теж дуже важливий елемент, щоб розуміти, чим є насправді ця війна. В цьому протистоянні з РФ, на жаль, жінки є тим "невидимим батальйоном" досі, суспільство не хоче цього помічати. Так от завдання книжки – пролити світло на цей "невидимий батальйон".

Книга “Дівчата зрізають коси” – це збірник спогадів 25 жінок-воячок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки та ін.

Ці історії було записано з листопада 2017 до липня 2018 року воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною.

У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни.

Електронне видання книги «Дівчата зрізають коси» можна завантажити на офіційному сайті Інституту національної пам’яті України за посиланнями:

Created By
Юлия Бойко
Appreciate

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a copyright violation, please follow the DMCA section in the Terms of Use.