Loading

HANzovní města V NAŠEM PUTOVÁNÍ POZNÁME MĚSTA MOCNÉHO OBCHODNÍHO SPOLKU - HANZY. SPOLKU, KTERÝ OVLIVNIL DĚJINY CELÉHO POBALTÍ A ZANECHAL ODKAZ V PODOBĚ MNOHA OBDIVUHODNÝCH PAMÁTEK.

1.den

Naše poznávání začneme v Brémách, hanzovním městě starém 1200 let. Prohlédneme si historické jádro - náměstí Marktplatz s cechovními domy, Starou radnici, dóm sv. Petra i sochu Rolanda chráněnou UNESCEM.

Böttcherstrasse

Odpoledne přejedeme k modernímu přístavu Bremerhaven, jenž uchovává odkaz německého námořnictví. V rozsáhlém Námořním muzeu nalezneme středověké galéry i moderní plavidla či ponorku.

NOVÝ PŘÍSTAV V BREMERHAVENU

2.DEN

Čeká nás "Brána do světa", hrdá kráska severu - Hamburk. Přeneseme se do časů, kdy město žilo výnosným zámořským obchodem, který připomínají typické kupecké domy např. v ulici Cremon. Prohlédneme si kostel sv. Michala i hamburskou burzu a promenádou Jungfernstieg se dostaneme až k Altersee - obrovskému jezeru v centru, ráji jachtařů. Odpoledne se projdeme tunelem pod Labem na ostrov Steinwerder, kde shlédneme labské panorama a den zakončíme pro návštěvníka povinnou okružní plavbou po přístavu.

Speicherstadt - historické obchodní sklady

3.DEN

ALTSTADT

Po snídani přejedeme do bývalého centra Hanzy – Lübecku. Toto město obklopené vodou bylo významným obchodním střediskem a konaly se zde hanzovní sněmy. Nejdůležitějšími stavbami je komplex radnice, Koberg – zcela dochovaná čtvrť z konce 13. stol. a Holštýnská brána. Celé centrum je chráněno UNESCEM.

Za romantikou přejedeme do Schwerinu, kde se nachází zámek jako z pohádky na ostrově v největším Schwerinském jezeře. Město samotné se rozkládá v malebně působící krajině na břehu sedmi jezer. Svým návštěvníkům přibližuje prostřednictvím mnoha památek svou několik staletí dlouhou a pestrou historii. My se projdeme křivolakými dlážděnými uličkami do historického centra a zde v době osobního volna můžete zavítat do obchůdků se suvenýry či řemeslných dílen. Odjezd zpět do ČR.