SlavCon 2017 28. – 30. apríla, Bratislava

SlavCon 2017 je jedenásty ročník trojdňového festivalu s pestrým programom - od fanúšikov pre fanúšikov - avšak medzi fanúšikov sa nám zaradili aj rôzni autori českej a slovenskej fantastiky, ktorí sa k nám rok čo rok vracajú aby u nás spravili prednášku, krst najnovšej knihy či si podebatovali :-)

Ak SlavCon ešte nepoznáte, poďte si s nami zascrollovať výberom fotiek a informácií o našom malom festivale :-)

SlavCon je obľúbený hlavne u fanúšikov literatúry, filmu, seriálov, hier, histórie a výtvarného umenia. Či máte radi Star Wars alebo Tolkiena, nebudete sami. A ak si chcete oprášiť kostým Darth Vadera, narozdiel od práce, tu sa vám nikto nebude čudovať.

Capoeira workshop
Workshop bubnovania

Okrem programu v podobe prednášok, diskusií a workshopov ponúkame aj sprievodný program plný tanca, hudby a divadelných predstavení, v podaní napríklad skupín historického šermu a tanca, ohňovej šou či sokoliarov.

Ohňová show

Neustále sa obohacujeme program o novinky a tak poskytujeme návštevníkom nové aktivity, ktoré často vyskúšajú a ďalej rozvíjajú :)

Lukostreľba

O koncerty takisto nie je núdza! :)

Cítite sa na toto pristarí, či primladí? Chyba! Návštevníci sú síce najčastejšie vo veku 18-35 rokov, ale objavujú sa aj mladšie aj staršie generácie. Ak sa zaujímate o históriu, fantastiku, literatúru, hry, ste tu správne. V minulých ročníkoch sme privítali návštevníkov z rôznych oblastí Slovenska, z Českej republiky, Poľska a Maďarska, či dokonca aj zopár z Nemecka a Rakúska.

Metlobal sa na slovensku rozšíril aj vďaka SlavConu, ale svoje si našli aj priaznivci orientálneho tanca.

Aktivity

Festival je každoročne rozdelený do niekoľkých prednáškových blokov. Nájdete nielen zábavu a oddych, ale aj zaujímavé poznatky z vedy a techniky, histórie, filmu alebo literatúry.

Fantasy sekcia

Táto línia sa venuje súčasnej ako aj staršej fantasy literatúre a kinematografii. Prináša možnosť diskutovať o klasických i novodobých dielach autorov fantasy. Návštevníci sa dozvedia novinky z oblasti literatúry a kinematografie, prídu si na svoje pri rozoberaní diel a filmov a zapoja sa do interaktívnych súťaží a kvízov.

Literárna sekcia

Táto sekcia sa venuje najmä súčasným autorom fantastickej literatúry, ale aj mladým nádejným autorom. Besedy s autormi, nakladateľstvami a kritikmi. Zúčastnite sa prednášok, zlepšite svoje spisovateľské schopnosti na rôznych workshopoch, alebo poďte na krst či autogramiádu

Historická sekcia

Zaoberá sa všetkými historickými obdobiami, ale kladieme dôraz na slovanskú históriu a kultúru. Prednášky sú koncipované hlavne formou prezentácií a praktických ukážok. Stretnete tu súčasných archeológovov, historikov, nadšencov oživenej histórie ale aj skupiny historického šermu a tanca.

Science-fiction sekcia

Okrem filmov a kníh prináša i nevšedný pohľad na nové technológie. Prednášky o fyzikálnych teóriách sa striedajú s tými viac či menej nevšednými. Novodobý trh prináša veľké množstvo rôznych elektronických hračiek a svet nanotechnológií je len kúsok od nás. Na tieto a iné témy hovoria známe i menej známe osobnosti zaujímajúce sa o science-fiction.

Underground

Zahrňuje rôznorodosť žánrov, ktoré sú menej známe. Program tvorí zmes humoreskných, satirických, cynických a niekedy až priveľmi realistických prezentácií, ktoré sa opierajú o drsnejší humor a svet. Okrem iného v tejto sekcii môžete nájsť diskusie na tému komiksy, knihy, seriály, filmy a iné, ktoré bývajú na hranici rôznych žánrov, ako aj prednášky o novodobých vlogeroch a blogeroch.

Víkend na Rokforte

Pásmo je inšpirované Harrym Potterom, ale jeho hlavnou myšlienkou je zblížiť účastníkov festivalu prostredníctvom tímových aktivít.

Workshopy

Zahŕňajú v sebe rôzne interaktívne aktivity. Napríklad tie pohybové - rôzne typy tancov, žonglovanie, bojové umenia a iné. Alebo aj manuálne, ako napríklad výroba z kože, výroba bižutérie a pod.

Hry

Táto sekcia sa venuje rôznym druhom hier a ich vývoju. Prezentujú sa tu nezávislé vývojárske spoločnosti aj amatérske kreatívne organizácie a predstavujú počítačové, spoločenské a rolové hry. Alebo si zahrajte doskové a kartové hry v priestoroch festivalu.

Festival má sedem súčasne prebiehajúcich programových blokov, od piatku cca 15:00 do nedelného poobedia. Nudiť sa určite nebudete, práve naopak, veľa návštevníkov zháňa časovrat

Partneri

Bez partnerov by sme SlavCon nikdy nedokázali spraviť taký skvelý. Finančnú pomoc sme obdržali od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis. Tento rok s nami spoluorganizuje aj Dom Kultúry Dúbravka. Ďalší naši partneri, či už terajší alebo minulí, sú MadMaxon, iHrysko.sk, Artis Omnis, Rádio FM, Tuli, Martinus a On the Road, občianske združenie Schatmansdorf, Eurobooks, kilobajt.sk, panprstenov.com, Jelly Belly, Fantasy planet.cz a New Feron Steampunk Shop a ďalší. Ďakujeme!

SlavCon by sa nestal ani bez pomoci desiatok dobrovoľníkov ktorí ho pripravujú počas víkendu, ale aj celý rok predtým, bezodplatne vo voľnom čase, aby ste mali skvelý festival. Či už je to výpomoc na registrácii, alebo prichystanie prednášky - ďakujeme!

A samozrejme, najväčšia vďaka patrí vám návštevníkom, ktorí každý rok chodíte na SlavCon a dodávate nám energiu do ďalších ročníkov!

Ak máte kamarátov, ktorým chcete vysvetliť, prečo by mali ísť na SlavCon, potešíte nás ak budete tento post zdieľať :)

Report Abuse

If you feel that this video content violates the Adobe Terms of Use, you may report this content by filling out this quick form.

To report a Copyright Violation, please follow Section 17 in the Terms of Use.