Loading

Юрій Олегович Лянной пройшов шлях від студента, лаборанта, викладача, старшого викладача, завідувача кафедри, декана та директора Навчально-наукового інституту до ректора університету, а на науковій ниві – від стипендіата Кабінету Міністрів України, кандидата наук і доцента до доктора педагогічних наук і професора.

З 2009 року Юрій Олегович Лянной очолює Сумську обласну федерацію гімнастики, з 2015 року входить до складу секції з фізичної культури і спорту відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.

Професор Ю. О. Лянной систематично виступає на наукових конгресах, конференціях, круглих столах із питань фізичного виховання, реабілітації, спеціальної та професійної освіти, які проводяться в різних навчальних закладах України, Польщі, Угорщини, Китаю; є активним членом Секції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, до складу якої входять ректори спеціалізованих вищих навчальних закладів України, провідні вчені галузі фізичної культури і спорту.

  • знаком «Відмінник освіти України» (2003);
  • знаком «За наукові та освітні досягнення» (2014);
  • медаллю НАПН України «Ушинський К. Д.» (2017);
  • Почесною відзнакою Сумської міської ради «За майстерність» (2015);
  • подякою Національного олімпійського комітету України (2014).

Юрій Олегович Лянной – відомий учений у галузі освіти, науки, фізичної культури і спорту, фізичної терапії, реабілітації та спеціальної освіти. Професор Лянной Ю. О. зробив вагомий особистий внесок у розвиток теоретико-методичного аспекту основ фізичної реабілітації, розроблення методичних засад професійної підготовки майбутніх реабілітологів, кваліфікаційних характеристик професії фізичного терапевта й ерготерапевта, методичних основ реабілітації осіб з інвалідністю.

Юрій Олеговий автор майже 200 наукових і навчально-методичних праць. За його безпосередньої участі підготовлено 12 кандидатів наук, захищено більш ніж 200 дипломних і магістерських робіт. Вихованці Юрія Лянного переможці та призери всеукраїнських предметних олімпіад.

Інтерв'ю ректора університету, професора Юрія Лянного програмі «Даю слово» в ефірі Телекомпанія СТС.

Підготувала провідний методист Бойко Ю. О.